Hej. :)
Przeszłam dziś na 'dietę cud'. Jest to dieta stosowana u osób z problemami z sercem. Podstawą diety jest spożywanie diety, która spala tłuszcz.
Dietę poleciała mi koleżanka, której udało się schudnąć, dużo czytałam na jej temat w internecie i można schudnąć od 4 do 8kg. I co najważniejsza trwa tylko tydzień. Wiadomo, że może wystąpić efekt jojo, dlatego najlepiej dużo ćwiczyć.
Teraz przepis:
- mała puszeczka koncentratu pomidorowego
- 3 szklanki wody
- główka kapusty
- 3 duże cebule
- 1 seler naciowy
- 1 por
- 2 papryki
- sól
- pieprz
- curry
- bazylia
- papryka
- pietruszka
- ostry sos sojowy
Sposób przyrządzenia: wszystkie warzywa pociąć na małe kawałeczki, następnie zalać wodą i gotować około 10 min. na ostrym ogniu. Potem dodać koncentrat i gotować na małym ogniu do momentu uzyskania miękkich warzyw. Zupę można jeść w dowolnych ilościach i porach dnia. Zupa ta nie daje energii. Im więcej zupy się je, tym szybciej się chudnie.
Ja zrobiłam sobie z tego krem za pomocą blendera i wygląda tak:
Plan tygodniowy:
Dzień 1: Dozwolone jest spożywanie wszystkich owoców poza bananami. Najlepsze są melony i arbuzy, gdyż posiadają najmniej kalorii ze wszystkich. W tym dniu należy jeść tylko owoce i zupę. Do picia stosować niesłodzone soki owocowe i niegazowaną wodę mineralną.
Dzień 2: W tym dniu nie wolno jeść żadnych owoców! Można jeść jarzyny, aż do nasycenia się. Najlepiej jak to będą jarzyny zielone. Nie zaleca się grochu (zielonego i suchego) oraz kukurydzy. Wieczorem na kolację można zjeść 3-4 gotowane ziemniaki. Czyli je się tylko jarzyny i zupę.
Dzień 3: W dniu trzecim nie wolno jeść ziemniaków i bananów! Można jeść do woli pod warunkiem, że będą to tylko jarzyny, owoce i zupa. Jeśli dieta będzie sumiennie przestrzegana przez 3 dni, to na 3 dzień schudniesz 2-3 kilogramy.
Dzień 4: Jest to dzień jedzenia owoców! Do picia jest maślanka, wody i zupa. Organizm najbardziej potrzebuje potasu, węglowodanów, protein i wapnia. Powinno minąć ochota na słodycze.
Dzień 5: Dzień ten jest bez owoców! W zamian można jeść warzyw do syta. Powinno się wypić 6-8 szklanek wody, aby wypłukać z organizmu kwas mlekowy. Tego dnia co najmniej raz zjedz zupę.
Dzień 6: Jest ot dzień bez ziemniaków. Można natomiast pić maślankę i jeść owoce, aż do uczucia sytości. Zupa co najmniej raz w tym dniu.
Dzień 7: Tego dnia możesz jeść jarzyny do woli. Do picia są słodzone soki owocowe. Zupa co najmniej raz. Siódmego dnia stosowania diety schudniesz od 4 do 8 kg.
Powyższy cykl można powtarzać wielokrotnie. Jeżeli dieta cud jest stosowana sumiennie to samopoczucie będzie bardzo dobre. Pojawi się uczucie lekkości, przybędzie energii, zauważysz korzystne zmiany.
Podczas stosowania diety cud nie wolno jeść chleba, pić alkoholu i wody gazowanej. Do picia najlepsze są niegazowana woda i maślanka oraz niesłodzone: herbata, czarna kawa, soki owocowe. W trakcie trwania diety można zażywać wszelkie lekarstwa.
Myślałam, że zupa będzie gorzej smakować, ale da się zjeść. :)
Po 7 dniach napiszę czy widać efekty.
Po 7 dniach napiszę czy widać efekty.
A jakie Wy stosujecie diety?



Powodzenia na diecie! :)
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa efektów :)
wpadnij do mnie też planuję rewolucję żywieniową w swoim życiu ;p
bardzo ładny blog :)
OdpowiedzUsuńobserwujemy?
http://lookofheaven.blogspot.com/
ja stosuję MŻ + ćwiczenia - najbardziej skuteczna i stała :)
OdpowiedzUsuńhttp://redukcjatluszczu.blogspot.com/
Ciekawy blog, zajrzę tu jeszcze ;)
OdpowiedzUsuńObserwujemy??
http://belikelucy.blogspot.com/
o jejku straszna ta dieta..też na niej byłam niestety strasznie wycieńczyła mój organizm :/ także dużo pij. Obecnie dużo ćwiczę i jem normalnie :)
OdpowiedzUsuń